Organizat de clubul local, CS Phoenix, concursul de la Săcuieni s-a desfăşurat pe malul lacului Olosig din localitate. Având ţinte fixe FITA, ţinte 2D şi 3D, plus ateliere cu ţinte rotative sau în mişcare, competiția a sporit atât spectaculozitatea cât şi gradul de dificultate. Majoritatea echipei Redpoint a fost formată din arcaşi înscrişi la divizia de barebow. Aici, sportivii Redpoint au obţinut 3 clasări pe podium: locul I prin Ada Luncan, II și III prin Marin Darna şi Cătălin Darna. La concursul de 3D de la Căsoaia, arcaşii orădeni au reuşit să-şi adjudece un loc I prin Cătălin Darna şi un loc 4 prin Marin Darna.

În total, cu susţinerea Consiliului Judeţean Bihor și a sponsorilor, sportivii orădeni au obţinut cinci medalii. Următoarea etapă a Campionatului Judeţean de tir cu arcul, Cupa Cetăţii, urmată de finala campionatului, va avea loc în 12 octombrie în Parcul Cetăţii Oradea.