În perioada 9-11 mai, la Pitești a avut loc Campionatul de atletism şi cros – Cupa Asociaţiei Sportive a Pompierilor din România, competiție la care ISU „Crişana” a fost reprezentat de plutonier adjutant Nagy Robert, plutonier major Bogdan Lipai şi plutonier Adrian Mălăieş.

,,La finalul concursului, pompierii militari bihoreni au reuşit să obțină două medalii de aur, una de argint și două medalii de bronz la mai multe probe sportive. Astfel, la Atletism, proba săritura în lungime, la categoria de vârstă între 35 – 45 ani, locul I a fost ocupat de plutonier major Bogdan Lipai, care a obţinut medalia de aur și la proba alergare 100 metri. Tot la săritura în lungime, categoria – 35 ani, locul III i-a revenit plutonierului Adrian Mălăieş, acesta obținând de asemenea, medalia de argint la proba 1.500 metri, iar la cros 4.000 metri, la categoria de vârstă între 35-45 ani, plutonier adjutant Nagy Robert a ocupat cea de-a treia treaptă a podiumului” a precizat Camelia Roșca, ofițer informare și relații publice din cadrul ISU Bihor.